מאמרים

חתונות קטנות ואינטימיות – הטרנד החדש

חתונות קטנות ואינטימיות – הטרנד החדש

עולם החתונות בישראל הוא עולם עשיר ומורכב, שכן מדי שנה נערכות אלפי חתונות שונות בארץ, במיליון ואחד סגנונות שונים ומעניינים. החתן והכלה הישראלים הממוצעים אוהבים להפתיע, לחדש ולגוון, וכך אנו עדים לטרנדים ואופנות חדשות ומשתנות כאלו ואחרות בעולם החתונות הישראלי.

אולי אחד הטרנדים המעניינים וה"נעימים" ביותר של השנים האחרונות בעולם החתונות הישראלי, הוא זה של חתונות קטנות, אינטימיות ואפילו ניתן לומר – פסטוראליות.

חתונות קטנות בחצר של ההורים, בגני אירועים פסטוראליים ועוד

בעוד נערכות בישראל מאות ואלפי חתונות שונות מדי שנה, ניתן למצוא בעולם זה הכל – חתונות באולמי שמחות וגני אירועים, חתונות על שפת הים, חתונות גדולות ובומבסטיות וגם, לאחרונה, יותר ויותר חתונות קטנות ואינטימיות.

ישנן סיבות רבות ושונות לערוך חתונות קטנות בנות כמה עשרות מוזמנים בלבד. אולי אחת הסיבות העיקריות והבולטות ביותר לעריכת חתונות קטנות היא כלכלית – חתונה קטנה בת כמה עשרות מוזמנים בלבד היא זולה הרבה יותר, ובמצב של היום הרבה מאוד זוגות צעירים פשוט אינם יכולים להרשות לעצמם חתונה גדולה ומושקעת במיוחד, אשר מחירה הכולל עלול להגיע למעל למאה אלף שקלים. כך, חתונה קטנה ופסטוראלית יכולה להוות חיסכון כספי עצום, מה שמאוד קורץ להרבה מאוד זוגות צעירים בימינו.

סיבה נוספת המושכת זוגות צעירים רבים כיום לערוך חתונות קטנות יחסית, היא האווירה הנעימה והאינטימית הנוצרת בחתונה קטנה, אל מול חתונה גדולה בת מאות ואלפי אורחים.

המשך מאמר